Nienaturalny sposób gojenia rany

Witam, od kiedy pamiętam mam problem z zaklejającymi się ranami. Zamiast normalnie się goić z rany wychodzi jakiś płyn surowiczy biało żółty i zakleja ranę. Po wyschnięciu przypomina żywicę. Czasami to nic nie szkodzi ale czasem rana się "paskudzi" . Ogólnie rany/skaleczenia/zadrapania goją mi się długo. Czy jest to coś szczególnego, czy powinienem z tym iść do jakiegoś lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie sa to rany? Jak powstają? Proponuje udac sie do lekarza rodzinnego. Po wstepnym badaniu bedzie mozna coś więcej powiedziec.