Nieplanowana ciąża i brak uczuć macierzyńskich

Witam, jestem w 20 tyg ciazy niechcianej i nie planowanej strasznie sie tego boje bo nie czoje nic do dzieci :(

Witaj,
zapraszam Cię na spotkanie w OHIP,żeby przyjrzeć się twoim relacjom z ojcem dziecka oraz systemem wsparcia w środowisku.I nie obwiniaj się,bo żadna kobieta nie przezywa radości z macierzyństwa,gdy czuje się zostawiona sama sobiePozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

niechciana i nie planowana ciąża nie jest takim typem informacji, które wzbudzają szczęście u samej ciężarnej. Jeżeli planuje Pani urodzić i zachować dziecko warto byłoby się zastanowić, czego najbardziej się Pani obawia i znaleźć oparcie w najbliższych oraz przyjaciołach, którzy mogliby porozmawiać z Panią o tych rozterkach. Fakt posiadania przez nich własnych dzieci i pozytywne do tego nastawienie na pewno mógłby pomóc.
Jeżeli nie może znaleźć Pani tego typu pomocy, wówczas pomocnym mogłby być kontakt z psychologiem - jednorazowy, pomocny lub kilkukrotny w przypadku posiadania głębokich, negatywnych przekonań dt. macierzyństwa.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak