Dlaczego czuję lęk i stres odkąd urodziłam dziecko?

Witam mam dosyc nietypowy problem i nie do konca wiem jak go wytumaczyc od kiedy urodziło sie moje pierwsze dziecko czyli 15 miesiecy temu czuje dziwne obawy, lęki, stres ale tylko wtedy kiedy jestem sama z nim a gdy jest muj partner czuje sie spokojnie

Dzień dobry.

Myślę, że urodzenie dziecka jest dla kobiety niebywałym doświadczeniem pod wieloma względami - nie tylko fizycznym, ale również psychicznym.
Lęk jest czymś naturalnym i może się pojawiać. Ważne kiedy i w jakich sytuacjach?

Zatem proponuję Pani wizytę u psychologa - psychoterapeuty, który spróbuje dzięki Pani pomocy dojść do źródła tego lęku i wspólnie wypracujecie metody na jego zmniejszenie lub całkowite pozbycie się.

Życząc odwagi i radości z macierzyństwa,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,

Okres ciąży a także czas po urodzeniu dziecka to oprócz zmian hormonalnych przede wszystkich szalenie ważne zmiany życiowe, które mimo iż dla większości matek związane są z radością z narodzinami dziecka, łączą się również z wieloma negatywnymi emocjami takimi właśnie jak lęk, obawy, stres. Pani jako młoda matka potrzebuje teraz wsparcia ze strony najbliższych zarówno fizycznego polegającego na pomocy przy odciążaniu od opieki nad dzieckiem jak i wsparcia psychicznego, które jak Pani opisała odczuwa Pani przy mężu. Zachęcam Panią do skorzystania z wizyty u psychologa, aby móc lepiej zrozumieć stan, w którym się Pani znajduje, emocje a także móc w pełni czerpać siłę z macierzyństwa.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl