Dlaczego mam lęk przed zajściem w ciążę?

Dlaczego w wieku 19 lat bardzo chciałam mieć dziecko, a w wieku 26 przeraźliwie nie chcę. Ta obawa powoduje, że nie mam chęci na romantyczne relacje z mężczyznami, bo żyję w strachu że skończy się to macierzyństwem, wcale prędko. Dlaczego mam na odwrót niż powinnam mieć? Dlaczego przeraźliwie nie chcę być matką a przedtem płakałam że nie mam niemowlęcia?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią (ambiwalentne) doznania, widziałabym jako wskazanie, do osobistego kontaktu/ pracy terapeutycznej z Psychologiem/Psychoterapeutą, by mogła Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny swoich objawów lękowych, związanych z macierzyństwem.

Serdeczności i tylko powodzenia w codzienności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

To nie jest nic "nienormalnego", nie ma pani "na odwrót" niż powinna - nie trzeba się kierować tym, co jest "standardową" drogą. Potrzeby i emocje są nasze i nie trzeba ich oceniać, raczej można je przeanalizować, dlaczego tam mam, czy mi to pasuje, czy wolałabym jednak inaczej? Najczęściej tego typu niepokoje są związane z własnym okresem dzieciństwa, jednak trudno tą drogą coś więcej rozpoznać. Najlepiej porozmawiać ze specjalistą, wtedy więcej można uzyskać wglądu w tematy potrzeb, emocji i lęków. Pozdrawiam.