Niepokojąca kulka w okolicach pachwiny: Czy to coś groźnego?

Dzień dobry.

Od około roku mam coś w rodzaju małej kulki w okolicach pachwiny (po środku wewnętrznej części uda tzn. w miejscu gdzie jest zgięcie między udem i pachwiną, na wysokości prawego jądra). Jeśli chodzi o wielkość to kulka ta się nie powiększa i jest mniejsza jeśli chodzi o wielkość niż małe kulki do pistoletów, którymi bawią się dzieci. Nie wiem czy jest to poważna sprawa. Dodam, że w tym miejscu mimo iż jest ta "kulka" nie odczuwam żadnego bólu w chodzeniu.

Proszę o opinię w tej sprawie. Czy warto zwrócić się z tym problemem do jakiegoś specjalisty osobiście. Jeśli tak to byłbym wdzięczny za poradę do jakiego specjalisty się wybrać. Proszę o diagnozę i opinię na powyższy problem zdrowotny.

Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana guzowata może sugerować powiększony węzeł chłonny. Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych pachwinowych może być wiele m.in. zapalenia narządów moczowo-płciowych oraz zmiany organiczne tych narządów.
Aby stwierdzić dokładną przyczynę tej zmiany konieczne jest badanie fizykalne i ewentualne badanie USG. W przypadku niejasności w wyniku badania USG może być konieczne badanie histo-patologiczne zmienionego węzła.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z urologiem lub na początku z lekarzem rodzinnym w celu otrzymania skierowania.

Redakcja abcZdrowie.pl