Nieprawidłowa liczba białych ciałek krwi

Bardzo proszę o zinterpretowanie moich wyników krwi. Morfologia 3 DIFF - WBC 3,4 tys./ul; RBC 4,1 min/ul; HGB 11,8 g/dl; HCT 37,3%; MCV 91,4 fl; MCH 28,9 pg; MCHC 31,6 g/dl; płytki krwi 214,0 tys./ul; LYMPH% 25,4%; NEUT% 63,1%; LYMPH# 0,9 tys./ul; NEUT# 2,2 tys./ul; RDW-SD 53,9 fl; RDW-CV 17,4%; PDW 12,8 fl; MPV 10,9 fl; AIAT 13 U/I;SOD 144,6 mmol/l; POTAS 4,17 mmol/l. To są moje trzecie wyniki krwi od maja i są coraz niższe. Niepokoi mnie zwłaszcza WBC, HGB, LYMPH#, RDW-CV. Nie wiem też, jak należy odczytać AIAT. Czuję się słabo, po wejściu na trzecie piętro, na którym mieszkam, mam wrażenie jakbym była na karuzeli. Trochę to dziwne, ale tak się czuję! Bardzo boli mnie głowa, jest mi ciągle zimno, intensywnie wypadają mi włosy, nie mam apetytu, chudnę. Dodam, że zrobiłam też TSH 1,32 uIU/m, ale wydaje mi się, że są dobre. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

W przedstawionych wynikach nieprawidłowa jest liczba bialych ciałek - leukopenia - oraz ma Pani niewielką niedokrwistość. Liczba limfocytów jest nieznacznie obniżona, podwyższony jest wskażnik zróżnicowania objętości krwinek czerwonych. Z uwagi na Pani dolegliwości wymagana jest wizyta u lekarza, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią, zleci morfologię z ręcznym rozmazem i zaproponuje dalszą diagnostykę. Proszę nie lekceważyć wyników, leukopenia i anemia mogą być również wynikiem poważnej choroby szpiku.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy