Nieprzyjemne uczucie odrealnienia

Witam, mam 22 lata, od pewnego czasu dokucza mi bardzo nieprzyjemne uczucie odrealnienia, zadaje sobie absurdalne pytania (czy świat jest rzeczywisty, czy to czego sie ucze jest prawda, czy nie jest to tylko wytwór mojej wyobraźni), przeraża mnie niezmiernie fakt, ze takie pytania zadaje, a jeszcze bardziej, ze moge uwierzyć ze sa one słuszne, ze rzeczywistość nie jest rzeczywista. Okropnie boje sie schizofrenii, boje sie obłędu. Leczyłam sie na nerwice ale na innym tle. Pomocy

Dobry wieczór,
Derealizacja występuje często w trakcie zaburzeń lękowo-depresyjnych, także jako pochodna nerwicy lękowej i zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych. Derealizacja wydaje się być naturalnym stanem defensywy mózgu, chroniącym się przed nadmierną ilością bodźców (stresu)
Zarekomendowałbym Pani wykonanie dodatkowych badań neurologicznych w celu wykluczenia innych chorób.
Po wykonaniu tych badań sugerowałbym wizytę u mnie ( info@psychotherapie-live.de) mimo, że wiem, że jest Pani z Krakowa, lub w ostateczności konsultację - online w celu zróżnicowania między innymi zaburzeniami psychicznymi takimi jak depresja czy nerwica lękowa, uzgodnienie metod terapii i natychmiastowe jej rozpoczęcie. Z tego co Pani pisze nie wygląda to na schizofrenię. Pozdrawiam serdecznie głowa do góry wszystko będzie dobrze.

To nie schizofrenia, także nie popadnie Pani w obłęd, jednak konieczne jest zgłoszenie się Pani do specjalisty - psychoterapeuty, psychiatry. Za pewne zalecona zostanie farmakoterapia.
Nie wiem, czy korzystała Pani z psychoterapii w czasie leczenia nerwicy, ale chciałam Panią do tego zachęcić. Wskazaniem są aktualne trudności, a także powracanie problemów natury psychicznej.