Czy moja nerwica przybiera inną postać?

Witam. To ja, Natalia (16 lat). Ostatnio moja nerwica przybrała inny charakter. Boję się, że zachoruję na schizofrenię lub inną chorobę psychiczną. Często mam uczucie odrealnienia, jakbym była tylko w ciele. Często też mam uczucie, że już wariuję, że zacznę wariować, wezmą mnie do szpitala psychiatrycznego. Analizuję też swoje czyny, czy tak zachowałby się schizofrenik. Boję się. Także często nachodzi mnie dziwne uczucie, jakby nic dobrego miałoby mnie nie spotkać, jakbym była bliska śmierci, jakby wszystko byłom takie inne. Mam schizofreniczne sny. Śnią mi się też zmarli, Bóg. Boję się. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane przez Ciebie objawy wskazują na nasilenie objawów. W nasilonym lęku mogą pojawiać się obawy przed zachorowaniem na schizofrenię, przed całkowitą utratą kontroli. Towarzyszyć temu może uczucie derealizacji. Koszmarne sny są związane najprawdopodobniej z nasileniem lęku, przeżywanym stresem - to najczęstsza przyczyna zaburzeń snu. Jeśli przyjmujesz leki psychotropowe, koszmary senne mogą być objawem ubocznym leczenia.

W tej sytuacji polecam Ci kontakt z prowadzącym leczenie psychiatrą oraz informacje dostępne w wątkach:

http://portal.abczdrowie.pl/pytania/derealizacja-czy-mozna-ja-pokonac
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-derealizacje

Z pozdrowieniami