Nieregularne bicie serca i uczucie ucisków

Witam, mam pytanie dotyczące serca - od kilku dni czuję, że bije ono jakby na dwa tempa, nieregularnie, czasami czuję lekkie uciski, jednak puls bez zmian 60-70 uderzeń na sekundę. Miałem robione badania ekg, holtera, echo serca i wykazały one, że wszystko jest dobrze. Czy to możliwe, że dzieje sie tak z powodu stresu? Walczę też z nerwicą natręctw, możliwe, że kłócia serca są przez to spowodowane? Z góry dziękuję za odpowiedź

Objawy w postaci zaburzeń pracy serca i uciski w okolicach klatki piersiowej są bardzo częstym objawem nerwicy. Polecam psychoterapię.
Pozdrawiam.

Witam,
niewątpliwie może to być jeden z objawów nerwicy natręctw,dlatego warto "porozumieć się ze swoim sercem"poprzez podjęcie pracy terapeutycznej.Poza ogólnym uspokojeniem ,będzie Pan miał szansę odczytywać swoje emocje i dawać sobie prawo do ich wyrażania wprost,nie poprzez dolegliwości fizyczne.
Zachęcam do wizyty w gabinecie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie