O czym świadczy powiększony mięsień sercowy?

Mam 24l. Miewam wyższe ciśnienie ale sporadycznie biorę proszki bardziej na puls który mam 75-98. Piszę w sprawie napadu mocnego bicia serca które czasem się pojawia. Mam wrażenie jak by serce miało wypaść puls wtedy jest między 98-112. Miałem robione 2 lata temu ekg holter i echo i wszystko było dobrze. Parę dni temu miałem kontrolne ekg i lekarz rodzinny stwierdził że mam powiększony mięsień sercowy. Czy to coś poważnego? Czemu tak się dzieje? Jestem trochę grubszy i lecze się na nerwice.

Witam,
Nie powinien Pan lekceważyć stanu nerwicowego,ponieważ w skutkach może spowodować dalsze uszkadzanie mięśnia ,nadciśnienie z jego zagrożeniami wylewem itd.Najlepszym sposobem jest więc skorzystanie z psychoterapii,która polega na rozmowach umożliwiających wyrażanie emocji ,które Pan w sobie tłumi z różnych powodów,natomiast one zaczynają wówczas "wyrażać się"poprzez pracę tych chorych narządów.Krew ma wtedy wyższe ciśnienie,serce musi też w strachu lub gniewie bić mocniej,bo organizm czuje zagrożenie i działa na większych obrotach,a Pan.......nie dostosowuje się do tego rytmu i np.udaje spokój,prawda?
Mam nadzieję,że ogólnie rozumie Pan powód zaburzeń zdrowia i potrzebę uspokojenia wnętrza.
Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u psychoterapeuty.