nieregularne cykle: czy to możliwe, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie, dziękuje za wstępną odpowiedź na moje pytanie. A teraz już Pani dr podaje, iludniowe są moje cykle miesięczne, chociaż trudno powiedzieć że są one regularne... Podam moje cykle, np. z 3 miesięcy wstecz, a mianowicie w styczniu okres miałam między 9 a 13 stycznia, w lutym między 6 a 10 i teraz w marcu między 4 a 8. Czego mogę dowiedzieć sie na ten temat teraz, patrząc na wcześniejsze moje pytanie? Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam ponownie!

Biorąc pod uwagę informacje o długości cyklu można oszacować, że dni płodne wypadały między 13 a 20 lutego, zatem do stosunku doszło podczas dni niepłodnych. Ryzyko, że jest Pani w ciąży jest niewielkie. Proszę się nie denerwować. Sugeruję dla potwierdzenia wykonać test ciążowy z moczu, choć jak wspominałam nie cechuje się ono 100% skutecznością. Najpewniejszym sposobem jest badanie gonadotropiny kosmówkowej (beta HCG) z krwi.

pozdrawiam serdecznie