Nieregularne miesiączki a ciąża - kiedy starać się o dziecko?

Witam. Mam 27 lat.Staramy się z narzeczonym o dziecko. Niestety nie potrafię dokładnie wyliczyć dni płodnych. Obserwacje śluzu też się nie sprawdzają. Ostatnie 4 cykle to 38,31,32,37. Ostatni okres zaczął się 16.03 i trwał 6 dni. Współżyliśmy 21,23,29,30,31 marca. Niestety dziś partner wyjeżdża na tydzień. Czy jest szansa na zajście w ciążę?

Witam serdecznie!
Przy nieregularnych cyklach najlepszą metodą wyliczania dni płodnych jest metoda objawowo-termiczna, do której gorąco zachęcam.
W przypadku podanych przez Panią danych możemy obliczyć dni płodne wg prostej reguły. Od najkrótszego cyklu należy odjąć 20, od najdłuższego 11, co da nam przedział w postaci dni płodnych. W Pani przypadku (z dużym zaokrągleniem) wychodzi, że dni płodne mają miejsce między 11 a 27 dniem cyklu. Przy takim założeniu można stwierdzić, że trzy ostatnie zbliżenia miały miejsce w czasie dni płodnych. Istnieje zatem szansa, że uda się Pani zajść w ciążę. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że proces zapłodnienia jest niezwykle skomplikowany i wymaga wielu sprzyjających czynników. Nie zawsze udaje się zatem zajść w ciążę już w pierwszym miesiącu prób.
Pozdrawiam.