Nieregularne miesiączki i stosunek z prezerwatywą a ryzyko zajścia w ciążę

Witam . Mam problemy ze swoja miesiączką . Zaczęłam miesiączkować bardzo wcześnie,moje miesiączki zawsze są nie regularne ostatnio zauważyłam że czas krwawienia skrócił się do 4 dni. Jednego czasu mój okres zanikł na dwa miesiące teraz również mi się spóźnia lecz teraz się boję ponieważ ostatnio odbyty stosunek z moim chłopakiem był na początku miesiąca , zabezpieczaliśmy się prezerwatywą ale również mój chłopak nie dochodził we mnie . Czy mogę być w ciąży ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli zastosowana antykoncepcja nie zawiodła to ryzyko ciąży jest niewielkie. W razie wątpliwości proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku.