Nieregularne miesiączki po odstawieniu środków antykoncepcyjnych

Dzień dobry Mam 31 lat dwoje dzieci. W marcu 2014 odstawiłam środki antykoncepcyjne (nuvaring). 24 sierpnie dostałam miesiączki, która trwała ok 7 dni następnie dostałam 2 września.Sytuacja sie powtórzyła 2.10 trwała 7 dni i nastepna 17.10. Jestem przy tym osłabiona ,przemęczona , mam problemy z koncentracja. Co może być przyczyną tych zaburzeń. Pozdrawiam Izabeka S.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane nieprawidłowości mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń hormonalnych. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.