Nieregularny cykl a podejrzenie bycia w ciąży

Obawiam się ciąży. Stosunek był z 5 na 6.10, miesiączke dostałam 14.10. a powinna być 18.10 Była ona mniej obfita, słabsza i krótsza niż zwykle. Zrobiłam po tym test, wyszedł negatywny. Ostatnią miesiączke dostałam 6.11, wieczorema powinna 11.11, była równie taka jak wcześniejsza. Dziś rano zrobiłam test- wynik negatywny. Mimo wszystko boję się i jutro robię betę z krwi. Rozregulował mi sie cykl, czy może ma to cos wspólnego z tym ze zaczęłam regularnie współżyć? Mam dalej obawiać się ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dwa negatywne testy po takim czasie od stosunku z dużym prawdopodobieństwem wykluczają ciążę. W celu ustalenia przyczyny nieregularnego cyklu warto udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.