Nierówna wielkość oczu

Witam, mam oczy różnej wielkości - prawe jest mniejsze od lewego, kontrast jest widoczny dla każdego, bo wiele osób mi zwraca na to uwagę. Podejrzewając kłopoty z tarczycą udałam się do endokrynologa, jednak ten twierdzi (po wykonaniu usg badań tsh i f3, f4), że wyniki są w normie, zaś na tarczycy są dwa niegroźne (była wykonana biopsja -> wole guzowate) guzki o śr. 0,56mm i 0,37mm. Wydaje mi się, że jednak coś jest nie tak, bo jedno oko większe od drugiego nie jest normalne, ale przykre;-(

Proszę udać się do okulisty i poprosić o ocenę w kierunku orbitopatii. Ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Może Pani sobie oznaczyć dodatkowo stężenie przeciwciał TrAB i antyTPO. Orbitopatia może mieć rózne przyczyny, w tym tarczycowe, niekiedy nawet przy prawidłowych hormonach tarczycy.

Pozdrawiam

Marek Derkacz