Nierówne bicie serca po stosowaniu pasty do zębów

Dzień dobry mam dziwną dolegliwość.. czy jest wgl możliwa sytuacja, w której po użyciu pasty do zębów może wystąpić u mnie bardzo szybkie nierównomierne bicie serca? Podobna sytuacja miałem po wypiciu herbaty, lecz gdy ja odstawiłem wszystko wrócili do normy. Ale higiena jest dla mnie dużo ważniejsze niż picie używki, mam z tym problem i nie wiem jak sobie poradzić:( zmieniałem pasty, ale to w żaden sposób nie pomaga, czy mam udać się do jakiegoś specjalisty? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Napadowa tachykardia czyli przyśpieszone bicie serca niezależnie od czynnika wyzwalającego jest nieprawidłowością wymagającą diagnostyki - na początek należy wykonać ekg, echokardiografię i profil tarczycowy, a z wynikami zgłosić się do lekarza.