Nierówne założenie wypełnienia

Dzień dobry, dziś miałem wypełniany ząb po ubytku próchniczym, i tak sprawdziłem sobie paznokciem jak jest dopasowane wypełnienie i jest w jednym miejscu wyczuwalny taki mały "próg" miedzy wypełnieniem a zębem, wypełnienie w jednym miejscu jest nieco mniejsze i moje pytanie czy całe wypełnienie jest do poprawki czyli całkowite usunięcie i wstawienie nowego czy wystarczy korekcja tego jednego miejsca. Proszę o odpowiedź.

Wypełnienie powinno być dopasowane "dobrze", nie może być wyższe lub niższe i niedopuszczalne są żadne nieszczelności. W przypadku wątpliwości lepiej skonsultować się ze swoim stomatologiem żeby obiektywnie ocenił obecną sytuację.

Witam serdecznie,
Najlepiej w takim przypadku zgłosić się do lekarza, który wykonał to wypełnienie, ponieważ najczęściej w tego typu przypadkach jest jedynie potrzeba niewielkiej korekty wypełnienia. Przy tego typu wątpliwościach zawsze najlepiej kontaktować się z lekarzem, który wykonywał dany zabieg, ponieważ on będzie w stanie udzielić najdokładniejszych informacji.