Zakładane wypełnienie na zęba

Witam, dwa tygodnie temu miałam zakładane wypełnienie na zęba dwójkę. Robiłam to prywatnie. Wg mnie kolor wypełnienia różni się tzn jest bardziej żółte od naturalnego koloru zęba. Czy da się to poprawić, jak tak to w jaki sposób i czy w takim wypadku przysługuje mi reklamacja?

Dzień dobry, jeżeli upłynęło dopiero niewiele czasu od wykonania leczenia, jak najbardziej może Pani pójść ponownie do lekarza, który zrobił wypełnienie i poprosić o poprawę koloru. Przednie zęby muszą być zaopatrzone w wypełnienia, których kolor dobrany jest do tkanki zęba. Skorygowanie koloru nie powinno być skomplikowane i może być często wykonane bez potrzeby usuwania całego wypełnienia, a tylko jego zewnętrznej powierzchni.

Jest możliwość poprawienia takiego wypełnienia. Zazwyczaj stomatolog usuwa nawet częściowo założone wcześniej wypełnienia i zakłada nowe w zbliżonym kolorze -odpowiadające wymaganiom pacjenta. Jeśli chodzi o reklamacje - musi Pani pytać w gabinecie, w którym wykonana została usługa.

Witam serdecznie,
Jak najbardziej jest możliwość korekty koloru wypełnienia, z kolei czy będzie to możliwe w formie reklamacji, zależy od warunków gwarancji gabinetu, w którym wykonywane było wypełnienia. Często w przypadku tańszych wypełnień ewentualna korekta nie jest uwzględniona.

Jeśli wypełnienie zostało wykonane w ostatnim czasie, to oczywiście jest możliwość zgłoszenia uwag dentyście, który je założył. Siekacze to zęby widoczne, kolor plomby powinien być spójny z zębem, a więc Pani zastrzeżenia są zasadne. Stomatolog może poprawić estetykę wypełnienia, usuwając jego wierzchnią część i zastępując je materiałem bardziej zbliżonym do naturalnego koloru zęba.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl