Nierówny poziom libida u partnerów

Czy można mieć za wysokie libido?Jestem facetem, 24 lata, stała partnerka od prawie 3 lat, mieszkamy razem od roku.Kocham ją i wiem, że ona mnie też. Tylko że ja mam ochotę na seks codziennie albo częściej, a ona 1-2 razy w tygodniu. Ja chętnie bym eksperymentował, ona nie bardzo... Czuję się niespełniony - rozmawialiśmy, ale niewiele się zmieniło. Czasami uciekam w porno, tak realizuje swoje fantazje, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Ona nie chce iść do seksuologa. Kto ma problem: ja czy ona?

Witam serdecznie, owszem różnica w poziomie libido jest możliwa. Jak podają statystyki zazwyczaj partnerzy dobierają się zgodnie z wzajemnym poziomem libido, czasem jednak zdarza się inaczej. Naturalne jest też, że w większości związków częstość stosunków spada po początkowym okresie szaleńczej miłości.
Jednak zadane przez Pana pytanie "kto ma problem: ja czy ona?" jest błędne. Problem nie leży bowiem w żadnym z Państwa a w Państwa wzajemnej relacji. Rozumiem, że jest Panu trudno gdyż czuje się Pan sfrustrowany seksualnie. Z drugiej strony - Pana partnerka może czuć się przymuszana na seksu. Sugerowałabym konsultację u specjalisty - psychologa seksuologa bądź psychoterapeuty par.
pozdrawiam,
Karolina Piotrowska