Dlaczego partner nie chce uprawiać seksu?

Witam, jestem że swoim partnerem od ponad 3 lat a od półtora roku razem mieszkamy. Odkąd zachwyt opadł, że razem mieszkamy to nie kochamy się praktycznie wcale, 1 na miesiąc albo i nie. Wiem, że on mnie kocha bezgranicznie i że nie zaspokaja się sam i że nikogo nie ma ale nie wiem gdzie jest problem. Czy chodzi o jego prace w której ma czasami stres? Rozmawiałam z nim o tym i jest dobrze ale na któtko. Nie chce innego partnera. Jak mam na niego wpłynąć bo już mi sił brak a prosić o seks nie chcę

Witam Panią. Trudno odpowiedzieć na to pytanie na podstawie opisanych danych, być może zasadniczo różnicie się Państwo poziomem libido. Ze względu na poziom Pani frustracji w związku z tym, uważam za konieczne udanie się do psychologa - seksuologa- psychoterapeuty, aby przede wszystkim dobrze zdiagnozować przyczyny małego apetytu na seks u partnera.Pozdrawiam

Dwa zasadnicze składniki miłości potrzebne do utrzymania związku to intymność i namiętność. I to właśnie intymność wywołuje przywiązanie, bliskość i wzajemną zależność partnerów od siebie.
Uważam, że powinna Pani opowiedzieć o swoich potrzebach partnerowi, bo są one bardzo ważne. Jeżeli rozmowa nie przyniesie oczekiwanego przez Panią rezultatu, sugeruję aby udała się Pani z partnerem na konsultację do seksuologa.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,
Z Pani opisu wynika, że raczej sami sobie nie poradzicie. Proponuję zgłosić się do psychoterapeuty, który rozpozna gdzie leży problem: w psychice, emocjach czy fizyczności. Wtedy będzie można podjąć właściwe leczenie. Czasami zdarzają się ludzie, którzy potrzebują mało sexu.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl