Dlaczego partner unika seksu ze mną?

Jestem w zwiazku z mezczyzna od 15 lat.W naszym zyciu seksualnym nigdy nie bylo wielkiej namietnosci,zazwyczaj to ja inicjowalam zblizenia.W tej chwili nie wspolzyjemy wogole,wczesniej raz w miesiacu albo rzadziej.Partner nie wykazuje jakiegokolwiek zainteresowania mna,unika bliskosci,szczegolnie pocalunkow.Bylam u pschychologa, stwierdzila u niego borderline,mi intuicja od dawna podpowiada ze ma inna orientacje.Czy jedno z drugim sie jakos laczy?Jak sie tego dowiedziec?

Dzień dobry,
rozumiem że cała ta sytuacja sprawia, iż jest Pani nieszczęśliwa w związku. Domyślam się że to wpływa negatywnie na Pani poczucie wartości. Warto zastanowić się czy chce Pani to wiedzieć i właściwie po co Pani ta wiedza. Jeżeli partner się nie stara, nie wykazuje zainteresowania, to obawiam się że ta relacja nie ma przyszłości. Proszę się zastanowić czy to nie jest najlepszy czas na zmiany w życiu, na ułożenie sobie wspólnego życia jednak z kimś innym. By to zrobić, nie potrzebuje Pani wiedzieć jakiej jest orientacji i myślę, że próba odwiedzenia sobie na to pytanie może być bardzo kosztowna emocjonalnie.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam.
Pyta Pani, czy osobowość typu borderline ma coś wspólnego z orientacją seksualną. Odpowiadając najkrócej, nie, nie ma.
Próbuje Pani dojść przyczyn, dlaczego Pani partner nie ma ochoty na seks, nie okazuje Pani bliskości. Odpowiedź na to pytanie, niestety, zna tylko on.
Zamiast snucia domysłów proponuję, aby Pani poszukała odpowiedzi, czy chce Pani być w takim związku? Czego oczekuje Pani od swojego "idealnego" partnera, związku? Czy dostaje to Pani w aktualnym związku?

Szansą dla Państwa jest szczera rozmowa, o tym co się dzieje między Wami, jakie są Panie potrzeby, co chciałaby Pani zmienić w tej relacji.
Być może psychoterapia pary ułatwiłaby Wam przeprowadzenie szczerej, konstruktywnej rozmowy.
Jeśli partner nie wyrazi zainteresowania spotkaniem z psychoterapeutą, gorąco namawiam, aby udała się Pani indywidualnie na spotkanie z nim, aby zająć się sobą w kontekście tego, czego aktualnie Pani doświadcza.

Pozdrawiam i zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam, jest Pani w związku w którym partner nie utrzymuje z Panią kontaktów seksualnych. Brakuje Pani jego uwagi, bliskości, intymności. Napisała Pani że była u psychologa, który stwierdził u partnera borderline. Czy partner korzysta z pomocy psychologicznej, czy Pani korzysta z pomocy? Przesyłam link do ciekawego artykułu: http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,53664,13002628,Osobowosc_borderline__Tak_daleko__tak_blisko.html?disableRedirects=true
Potrzeby seksualne to kwestia indywidualna, proszę spróbować porozmawiać o tym z partnerem. Jeżeli potrzebuje Pani konsultacji zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl