Dlaczego chłopakach unika seksu?

Witam, mam pewien problem. Jestem ze swoim chłopakiem prawie rok i ten unika seksu ze mną. Zawsze kiedy zaczynam temat i pytam go dlaczego mnie unika, mówi, że gadam pierdoły. Owszem czasami zdarzy się nam zabawiać, ale dotykamy się tylko dłońmi i do niczego więcej nie dochodzi. Gdy raz zapytałam odpowiedział mi, że muszę zarabiać miliony żeby mógł to zrobić. Martwi mnie to, bo nie wiem na czym stoję, mam swoje potrzeby. Proszę o pomoc, bo sama sobie z tym nie poradzę, nie wiem co robić.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć, dlaczego Pani partner unika współżycia. Przyczyn może być bardzo wiele. Najbardziej niepokojące w tej sytuacji jest jednak brak dłuższej, szczerej rozmowy, otwartego wyjaśniania, co się dzieje, co czujemy, czego potrzebujemy, co planujemy... Zachęcam do dalszych rozmów z partnerem lub wspólnej wizyty u psychologa.

Pozdrawiam!

Hmm.. to rzeczywiście nietypowe i może budzić jakieś Pani obawy, jednak zachęcałabym Panią do szczerej rozmowy z partnerem. Proszę zastanowić się o co można go zapytać - być może jest bardzo religijny i uznaje seks tylko po ślubie? A może obawia się pierwszego razu z Panią (że zawiedzie Pani oczekiwania, że coś pójdzie nie tak, że za szybko dojdzie, że nie będzie potrafił się zrelaksować i doprowadzić do erekcji) albo pierwszego razu w ogóle? Ważne by okazała Pani pełne zrozumienie bez względu na to, co odpowie Pani chłopak. A na argumenty typu "musisz zarabiać miliony, żebym mógł to zrobić" warto odpowiedzieć, że jego reakcja jest niejasna dla Pani, że nie rozumie Pani tej odpowiedzi, że martwi to Panią, że jeśli to żart, to wg Pani jest nieadekwatny. Warto też, by przed rozpoczęciem tematu zapewnić chłopaka, że to ważna kwestia dla Pani, że Pani go w pełni akceptuje, kocha i że chciałaby Pani tylko zrozumieć o co chodzi. I że jeśli jego zachowanie nie jest unikaniem, to czym wg niego tak na prawdę jest?
Bardzo ważne jest uzyskanie od chłopaka tych informacji, bo pozwolą one Pani dogłębnie zrozumieć temat i rozwiać zmartwienia. Będą też podstawą do podjęcia konkretnych decyzji czy szczerych rozmów.

pozdrowienia!