Nieskostniała część żebra
Witam,bardzo proszę o odpowiedź o oznacza termin med." nieskostniała część żebra"? Wykonałam prywatnie USG piersi po wyczuciu guzka pod prawą piersią ok.2 cm.Dodam, że odczuwam ból podczas dotyku, a w czsie badania podczas okresu jest on bardziej wyczuwalny i jakby większy.Usg zrobiłam w swoim zakresie, bo lekarz ginekolog nie wyczuł nic podczas badania palpacyjnego. Bardzo proszę o radę w tej sprawie. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej nieskostniałej częśći żebra, a niepokoi mnie fakt, iż na wyniku mam napisane, że obie piersi i węzły chłonne bez zmian, skoro widać było wyraźnie iż coś jest w tej jednej piersi.Co robić w tej sytuacji(moja mama zmarła na raka)?Z góry bradzo dziękuję za chęć pomocy.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Oznacza to, iż fragment żebra nie uległ skostnieniu w okresie dojrzewania. Jest to zwykle przypadkowe znalezisko i nie wymaga interwencji. W przypadku wątpliwości co do obecności zmian w piersi proszę ponownie udać się do ginekologa.