Niespecyficzne objawy a nerwica

Witam! Mam 24 lata. W ostatnim czasie dokuczają mi bardzo dziwne i różnorodne objawy: uczucie "guli" w gardle, poczucie niepokoju, kołatanie serca, nadmierne pocenie, problemy ze snem, drętwienia, mrowienia, przyspieszona akcja serca, bóle w klatce piersiowej, zmienne nastroje - depresje przeplatające się w krótkim czasie z entuzjazmem... Dolegliwości nasilały się wraz z położeniem do łóżka i po obfitych posiłkach, jestem diagnozowana w kierunku refluksu, zażywam już leki na tę chorobę i odczuwam lekką ulgę. Czeka mnie gastroskopia a także wizyta u laryngologa. EKG mam w normie. Mój lekarz przepisał mi także Hydroksyzynę do stosowania na noc sugerując, że większość moich objawów wynika z nerwicy, co może nie być bezpodstawne, ponieważ moje życie ostatnio bardzo się zmieniło i jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja. Skłaniam się do faktu, iż cierpię na nerwicę jednak chce wykluczyć inne przyczyny tego stanu. Wykonałam ostatnio badanie poziomu TSH i hormonów tarczycy. Mam utrudniony kontakt z endokrynologiem, dlatego zanim się z nim skonsultuję proszę o interpretację wyników: TSH 3 : 1,160mlU/l; FT3: 4,41pg/ml; FT4: 1,71 ng/dl. Czy wynik wymaga dalszej diagnostyki tarczycy?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Witam! Aktywność TSH i stężenie FT4 są prawidłowe, stężenie FT3 nieznacznie podwyższone - ale należy je odnieść do wartości referencyjnych dla danego laboratorium (podanych na wydruku wyniku), tym bardziej, że odchylenie jest niewielkie i może się mieścić w ich zakresie. Ponadto największe znaczenie dla oceny czynności tarczycy ma ocena TSH i FT4. Wyniki należy oczywiście przedstawić lekarzowi zlecającemu ich wykonanie, gdyż pełna interpretacja wymaga znajomości obrazu klinicznego - informacji z wywiadu i badania lekarskiego. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty