Niespokojny sen i brak apetytu u niemowlaka a zakażenie owsikami

Witam. Mój 20 miesięczny synek ostatnio śpi niespokojnie , nie ma apetytu i czasami grzebie sobie w pupie . Czy może to być objawem zakażenia owsikami.Jeśli tak jakie badania powinnam zrobić by się upewnić?

Witam! Opisywane przez Panią objawy mogą być spowodowane zakażeniem owsikami. Diagnostyka przy podejrzeniu owsicy polega na kilkakrotnym wykonaniu wymazów z odbytu. Wskazana wizyta u lekarza pediatry.