Nietolerancja laktozy a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych z laktoza w składzie

Po wypiciu mleka mam gazy jelitowe i bywa, że rozrzedzony kał więc jest to (tak sądzę) nietolerancja laktozy. Zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne z laktozą w składzie. Czy mogę je normalnie przyjmować? Czy nie stracą swoich właściwości? Wczoraj wypiłam 2 szklanki mleka (około godziny 9.00) żeby sprawdzić reakcję organizmu i po 40 minutach poszłam się załatwić. o godzinie 13.00 wzięłam tabletkę o 14 wydaliłam bardzo małą ilość lekko rozrzedzonego kału.

Niestety nietolerancja laktozy może mieć w takiej sytuacji wpływ na skuteczność działania samych środków antykoncepcyjnych. Powinna Pani skonsultować się z prowadzącym ginekologiem i wybrać inny preparat lub pomyśleć o innej drodze wprowadzania terapii hormonalnej.