Nieudany pierwszy raz - czy mogę być w ciąży?

Niedawno doszło do zbliżenia między mną a moim partnerem. Niestety nie mógł we mnie wejść, więc zrezygnowaliśmy. Czy następnym razem będzie tak samo? Jednak problem jest w tym, że jakiś czas przed mój facet doszedł poprzez pieszczoty. Martwię się więc, czy jest ryzyko, iż mogłam zajść w ciążę, ponieważ nasze zbliżenie było bez zabezpieczenia. Z góry dziękuję. olivia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Każde niezabezpieczone zbliżenie, w którym dochodzi do kontaktu spermy z drogami rodnymi, wiąże się z ryzykiem ciąży.
Niestety Pani opis zawiera za mało informacji, by móc ustalić, co jest przyczyną problemów z penetracją. Najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości jest niewystarczające zwilżenie pochwy. Jeżeli do wytrysku partnera doszło na kilka minut przed próbą penetracji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że powtórna erekcja nie była całkowita, tzn. penis nie został całkowicie wypełniony krwią, co wiąże się z giętkością prącia i problemem z umieszczeniem penisa w pochwie.
Pozdrawiam