Pierwszy raz: czy musi być bolesny?

Co zrobić, aby nie bolało wkładanie członka w moją pratnerkę, ponieważ poprzednia próba była nieudana, bo ją tak strasznie bolało? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Najczęstszą przyczyną bólu podczas zbliżenia jest infekcja układu moczowo-płciowego. U młodych, niedoświadczonych kobiet problemem może być także niewystarczające zwilżenie pochwy, czy obawa przed bólem związanym z przerwaniem błony dziewiczej (jako objaw psychosomatyczny). Niestety ze względu na małą ilość inforamacji nie mogę ustalić co jest przyczyną dolegliwości Twojej partnerki. W pierwszej kolejności powinna ona udać się na wizytę do ginekologa, który wykluczy przyczyny organiczne. Ważna jest także szczera rozmowa między Wami- dla młodej kobiety ważna jest bowiem atmosfera oraz relacje między Wami.
Pozdrawiam.