Seks bez orgazmu

Kochamy się z moją dziewczyną od kilkunastu miesięcy i zawsze jest tak, że robimy to długo, ale ona nie czuje nic, zero odczucia, jedynie jak włożę do pochwy i tyle. Już próbowaliśmy różne pozycje, nawet z książek. Już nie wiemy co z tym zrobić. Czy lekarz to dobry sposób?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Zaburzenia przeżywania orgazmu przez kobiety są stosunkowo częste. Najczęstszą przyczyną problemu jest podłoże psychogenne. Fakt, że jesteś świadomy co się dzieje z Twoją partnerką jest połową sukcesu. W obecnej sytuacji powinniście bardziej skupić się na partnerce, na określeniu mapy jej ciała. Warto zwrócić uwagę na grę wstępną i miejsca erogenne kobiety tj. szyję, uszy, kark, włosy.
Dla kobiety ważna jest także atmosfera panująca w trakcie zbliżenia. Zakładam oczywiście, że między Wami są dobre relacje i można wykluczyć zamknięcie się partnerki na Ciebie.
Jeżeli partnerka nie odczuwa bólu podczas zbliżenia przyczyna ze strony układu płciowego jest mało prawdopodobna, ale nie wykluczona. Oczywiście, jeżeli stosowaliście się do podanych powyżej propozycji wizyta u specjalisty będzie odpowiednim krokiem w diagnostyce problemu.
Pozdrawiam.