Czy po przerwaniu błony dziewiczej można kontynuować stosunek?

Witam Czy po przerwaniu błony dziewiczej można kontynuować stosunek? Czy dziewczyna powinna iść do ginekologa po przerwaniu błony dziewiczej? Z góry dziękuję

Dzień dobry.

Przeciwwskazaniem do kontynuacji stosunku może być obfite krwawienie czy znaczący ból u partnerki. W innych sytuacjach nie ma przeszkód do kontynuowania współżycia.
Warto też pamiętać, że tzw. "pierwszy raz" nie chroni przed zajściem w ciążę, dlatego - jeżeli nie chce Pan jeszcze zostać młodym ojcem, nie powinien Pan zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu - zarówno "męskim" jak i "kobiecym".

Pozdrawiam.

Witam, sprawa jest bardzo zindywidualizowana, zależna od rozwoju wydarzeń w tej sytuacji. Przy znacznym bólu i krwawieniu warto pozostawić decyzję w tej sprawie kobiecie. Pozdrawiam