Niewielkie skrzywienie prawostronne górnej części odcinka

Mam 20 lat. Podczas kompleksowych badań do wojska na pilota miałem wykonywane RTG kręgosłupa lędźwiowego i piersiowego. Na zdjęciu odcinka piersiowego lekarz radiolog stwierdził niewielkie skrzywienie prawostronne górnej części odcinka (wynikające z noszenia przez parę lat torby na prawym ramieniu i bez prześwietlenia praktycznie niewidoczne). Czy istnieją jakieś ćwiczenia na wyprostowanie kręgosłupa (czy wystarczy zamiana torby na plecak) i czy nie jest jeszcze za późno? Pozdrawiam, Bartek

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczna jest odpowiednie rehabilitacja. Proponuję udać się do lekarza ortopedy lub lekarza rehabilitacji medycznej. Po badaniu będzie można zalecić odpowiedni rodzaj ćwiczeń.