Niewydolność krążenia a śmierć mózgowa

Witam serdecznie, Mój tata choruje na ostrą niewydolność krążenia. Po zatrzymaniu krążenia w szpitalu i długotrwałej reanimacji, tata jest "głęboko nieprzytomny" od dwóch tygodni a lekarz poinformował nas o śmierci pnia mózgu. Nie został jednak wykonane żadne badania potwierdzające (np. elektroencefalogram). Czy nie jest to zbyt pochopne stwierdzenie? Z poważaniem

Piotr Pilarski

Śmierć mózgową ocenia się na podstawie objawów. Nie jest konieczne wykonywanie dodatkowych badań. Do stwierdzenia śmierci mózgowej potrzeba komisji składającej się z 3 lekarzy: anestezjologa, neurologa lub neurochirurga i lekarza inne specjalizacji. Proszę o swoich wątpliwościach powiedzieć lekarzowi.

Pozdrawiam.