Niezbyt ostro odgraniczony guzek hypoechogeniczny

Witam, mam pytanie dotyczące moich wyników: - pierwsze USG: Tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, mała. Płat prawy- 13x12x32mm (V=2,7ml). W części środkowej niezbyt ostro odgraniczony guzek hypoechogeniczny o wym.11x8mm z drobnymi hyperechogennymi odbiciami.

Taka zmiana guzowata w tarczycy raczej ma łagodny charakter jednak, aby konkretnie stwierdzić czym ona jest trzeba rozważyć wykonanie biopsji cienkoigłowej. Najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem, który podejmie ostateczne decyzje w sprawie dalszego postępowania.