Niezgadzanie się z internistą na temat diagnozy nerwicy

Witam. Lekarz internista stwierdził u mnie nerwice, ale ja się do końca z tym nie zgadzam owszem mam trochę problemów wiele trudnych dni przeżyłam i sobie radziłam ze stresem aż do czasu gdy zaczęły się dziać dziwne rzeczy ze mną ,otóż od 5 miesięcy mam wysokie tętno (120),zawroty głowy,drżenia ciała, drętwienia ust,bóle nóg i jest mi ciągle zimno i się szybko męczę.Miałam badania w kierunku tarczycy(ok),ekg wyszło że stres biorę Bilocord pól 5mg.Nie wiem co robić bo te leki krótko działają.

Witam, jeśli Pani nie ufa swojemu lekarzowi, proszę skonsultować się z innym. Warto mieć pewność, że powodem objawów jest przedłużający się stres i że on sam nie doprowadził do kłopotów somatycznych. Równolegle proszę pójść do psychiatry w Poradni Zdrowia Psychicznego, poprosić go o konsultację i skierowanie na badania do psychologa klinicznego, Podstawą każdego leczenia jest prawidłowa, wszechstronna diagnoza. Jeśli w wyniku takiego postępowania uzyska Pani pewność, iż potrzebuje pomocy by poradzić sobie z objawami nerwicowymi i nauczyć się radzenia sobie ze stresem, wówczas zachęcam do leczenia psychoterapeutycznego, może ono być skojarzone z lekami. Ma Pani do dyspozycji Oddziały Leczenia Nerwic, całodobowe i dzienne oraz leczenie ambulatoryjne, indywidualne lub w grupie. Leczenie w Oddziałach Nerwic jest komfortem otrzymania w krótkim czasie dużej dawki psychoterapii. Jeśli Pani objawy maja charakter nerwicowy, trudno wyrokować ile i jakiego leczenia Pani potrzebuje. Zależy to, czy objawy te związane są bardziej z aktualna sytuacją czy ona tylko wywołała otwarcie problematyki wcześniejszej, zwiazanej z osobowością. Tak czy inaczej, jest okazja do pogłębienia refleksji nad sobą, bardziej świadomego życia i adekwatnego dbania o siebie. Pozdrawiam. Krystyna Kozłowska

Dzień dobry.

Warto jednak zaufać lekarzowi. Nie ma również żadnego powodu, by się wstydzić swojego stanu. Tak po prostu bywa, że niektóre życiowe doświadczenia stają się przyczyną innych dolegliwości.
Wydaje się też, że obok farmakologii, przydałoby się Pani również inne wsparcie. Sugerowałbym konsultację u psychologa.

Pozdrawiam.

Witam.
Lekarze rozpoznają zaburzenia nerwicowe, gdy specyficzne skargi pacjenta nie znajdują somatycznego uzasadnienia ( wyniki badań nie wskazują na nieprawidłowości w organizmie). Myślę, ze warto skonsultować się z psychologiem.

pozdrawiam
Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam Panią,
objawy, które Pani wymienia, składają się na obraz zaburzeń nerwicowych. Warto skorzystać z psychoterapii, by zrozumieć, co się z Panią dzieje i pozbyć się nieprzyjemnych doznań. Terapia nie pomoże natychmiast, ale daje szanse na bardziej satysfakcjonujące życie bez lęków i bez nieprzyjemnych odczuć z ciała. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty i rozważenie takiej możliwości pomocy sobie.
Pozdrawiam