Funkcjonowanie przy nerwicy

witam mam na imie ewelina moim problemem jest straszna nerwica juz nie mam sily zyc funkcjonowac z kazdym dniem czuje sie ci=oraz gorzej przy czym mam zawroty glowy chodze do lekarzy nikt nie potrafi mi pomoc prosze o pomoc

Witam
Powinna Pani zgłosić się do lekarza psychiatry, proszę również rozważyć skorzystanie z psychoterapii ( w przypadku zaburzeń nerwicowych jest to najlepszy sposób leczenia, ale wymaga dużego zaangażowania ze strony pacjenta )
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Pani Ewelino,

domyślam się, że wizyty u lekarzy uspokajają Panią (niestety, pewnie na krótko), że jest Pani zdrowa i nie ma powodu do obaw. Bardzo często osoby cierpiące na nerwicę są dobrze przebadane, zdiagnozowane somatycznie.
To, co się z Panią dzieje jednak Pani nie uspokaja.
Użyję metafory: kiedy Jana boli ząb i chce ukrócić cierpienie sięga po tabletkę przeciwbólową. Ból odchodzi. Następnym razem ulgę przynoszą dopiero dwie tabletki i to zażywane coraz częściej. Z czasem jednak środki przestają działać. Jan nie jest w stanie poradzić sobie sam. Trzeba dojść do przyczyny bólu, sprawdzić jego źródła i rozpocząć leczenie stomatologiczne.
Podobnie z psychiką. Gdyby mogła Pani poradzić sobie sama, to by Pani to zrobiła. Proszę zgłosić się na konsultację do psychologa, przedstawić swoje dolegliwości i rozpocząć leczenie. Polecam psychoterapię poznawczo-behawioralną.
Listę certyfikowanych psychoterapeutów znajdzie Pani na http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci
Pozdrawiam serdecznie.