Nerwica natręctw i wielokrotne powtarzanie czynności

Obserwując moje zachowanie wnioskuję,iż cierpię na nerwicę natręctw.Kilkanaście razy dziennie sprawdzam rzeczy,które już wcześniej zrobiłam,np.czy pieniądze są w portfelu i mnóstwo innych rzeczy.Wczoraj na przykład kiedy brałam tabletkę antykoncepcyjną,spała mi ona na podłogę po czym,po około 2 minutach podniosłam ją i zażyłam.Mimo, iż ja wzięłam i przecież to wiem,martwiłam się pół dnia czy na pewno ją wzięłam i czy na podłodze nic jej się nie stało.To paranoja.Nie mogę już tak dłużej żyćPOMOCY

Witam
Wykonywanie pewnych czynności w sposób natrętny pozwala wyciszyć niepokój i napięcie, których Pani doświadcza. Poradzić sobie z tym problemem można tylko w jeden sposób: pozwolić na sobie na przeżywanie niepokoju ( bez wykonywania jakichkolwiek czynności, które mogłyby go obniżyć). Bardzo ważna jest tu konsekwencja. Należałoby się też zastanowić co jest przyczyną pojawienia się takiego problemu u Pani
Ja sugerowałabym Pani skorzystać z pomocy psychologa, który poprowadzi w sposób systematyczny Pani psychoterapię .
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam. Zachęcam do rozpoczęcia leczenia - pomocnymi specjalistami mogą się okazać psychiatra i psychoterapeuta. Pozdrawiam