Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niezrośnięta skóra po operacji wycięcia nowotworu okolicy zausznej

Miesiąc temu miałem operację wycięcia nowotwora okolicy zausznej oraz okolicy oka wraz z przeszczepem skóry .Zgodnie z radą lekarza smarowałem to wazeliną .... ładnie się goi chociaż w miejscu gdzie był dren to jeszcze jest zaczerwieniona skóra i całkowicie nie zrośnięta .czym teraz to smarować i jak pielęgnować ? czy można już bez opatrunków wychodzić na zewnątrz ?
MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Miejsce przeszczepu należy chronić przed słońcem. Można chodzić bez opatrunku, nadal natłuszczać. Otwór po drenie chronić przed działaniem wazeliny, nie smarować tam, jedynie miejscowo dwa razy dziennie Octenisept.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Nie mogę nic poradzić nie znając zasięgu,przebiegu i efektu końcowego operacji!! Proponuje natychmiast zgłosić się do operatora !! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy