Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niska glukoza a wysokie trójglicerydy

Witam, mam 18 lat, ważę 84 kg przy 175 cm wzrostu. Tydzień temu dostałem wyniki badań krwi, w których mam 64mg/dl glukozy, 35mg/dl HDL i 478mg/dl trójglicerydów. Lekarz zalecił mi zastąpienie cukru stevią, spożywać błonnik oraz NNKT. Za zgodą lekarza wypróbowałem także chrom, ale po nim mocno spadł mi cukier - ból głowy, pogorszenie widzenia, trzęsienie rąk, pocenie się i senność. W czym leży problem? Dodam, że nie badałem się pod kątem cukrzycy.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Cukrzyca ciążowa

W trakcie ciąży u kobiety może pojawić się cukrzyca ciążowa. Jak można ją wykryć? Jak choroba wpływa na dziecko? Na ten temat wypowiada się prof. Elżbieta Piontek, diabetolog,

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! W opisanym przez Pana przypadku problemem nie jest poziom cukru, który jest nota bene prawidłowy, a nadwaga, podwyższony poziom trójglicerydów oraz obniżony poziom frakcji HDL cholesterolu. Zdecydowanie powinien Pan zatem pomyśleć o modyfikacji stylu życia, w tym zmianie diety i regularnej aktywności fizycznej. Za kilka tygodni warto wykonać badania kontrolne. W przypadku braku poprawy najprawdopodobniej konieczne będzie włączenie leku obniżającego poziom trójglicerydów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy