Niska samoocena, depresja i ciągłe uczucie zmęczenia

Mam depresję, biorę leki, jestem ciągle śpiąca, zmęczona. Mam niską samoocenę, jestem czasami zrezygnowana z życia, gdy się zdenerwuję, wtedy krzyczę i brak mi tchu, a przy tym mam bóle brzucha. Co mam robić? Byłam u kilku psychologów, ale bez żadnych zmian. Stoję w tym samym punkcie. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania

Dzień dobry!

Jeżeli ma Pani stwierdzoną depresję to jedynym sposobem na nią jest właściwe jej leczenie czyli przede wszystkim psychoterapia i leki.

Depresja jest chorobą, której niestety nie można wyleczyć w krótkim czasie.
Ważne jest systematyczne zażywanie zapisanych leków i bycie pod opieką specjalisty najlepiej psychiatry.
Psychiatra jest odpowiednią osobą do której warto zwrócić się o pomoc gdyż oprócz odpowiedniej terapii może on równie przepisać właściwe leki.

Nie wiem jakiego rodzaju stosuje Pani leki, czy są to preparaty dostępne bez recepty czy leki specjalistyczne.

Pierwsze efekty leczenia pojawiają się po ok. 4 tygodniach stosowania także jest to trudny czas dla pacjenta, gdyż przez pierwsze dni nie odczuwa on oprawy mimo leczenia a niejednokrotnie czuje się on nawet gorzej .

Jedyne co mogę Pani poradzić to bycie cierpliwą gdyż terapia na pewno przyniesie pożądane efekty.Ważna jest jak już wcześniej wspominałam stała kontrola lekarska gdyż często lekarz dobiera indywidualnie odpowiednie dawki dla pacjenta i jeżeli mimo stosowanego leczenia nie ma zmiany warto jest rozważyć zmianę preparatu lub dawki.

Pozdrawiam!

0

Witam Panią Serdecznie,

Napisała Pani, ze była u kilku psychologów, mam pytanie czy uczestniczyła Pani w terapii?
Chcę Pani powiedzieć, że leczenie stanu prodepresyjnego/depresyjnego jest procesem terapeutycznym, który trwa, jak również potrzebna jest Pani otwartość i współpraca z psychologiem.

Zachęcam Panią do kontynuacji pracy z psychologiem, bo depresja sama nie mija..

Życzę Pani tylko dobrego nastroju,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty