Niski poziom limfocytów i czerwonych krwinek

Witam, mam pytanie odnośnie mojej morfologii krwi. Nie jestem chora przewlekle, jak i nie mam żadnych objawów innej choroby ( typu gorączka ból gardła) lecz w moich wynikach wyszedł zbyt niski poziom Lym% czyli 23 dodatkowy czerwonych krwinek także jest zbyt mało 3.8 o czym to może świadczyć? Czy jest się czym przejmować?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Niski procentowy udział limfocytów nie musi być niepokojący. Należy spojrzeć na bezwzględną ilość krwinek a nie ih udział procentowy. Mało erytrocytów w korelacji z niskim poziomem hemoglobiny może sugerować rozpoznanie niedokrwistości. Proponuję zgłosić się z wynikiem do lekarza rodzinnego.