Niskie stężenie FSH

Ze względu na moje nieregularne cykle dochodzące do 41 dni, lekarz skierował mnie na badania estradiolu i fsh. Badania miałam robione w 20 dniu cyklu. Estradiol mam 423,2, normy: faza folikularna 12,5-166,0, owulacja 85,8-498,0, lutealna 43,8-211,0, menopauza <5,0-54,7. Fsh mam 4,0, faza folikularna 4,0-13,0, owulacyjna 5,0-22,0, lutealna 2,0-13,0, menopauza 20,0-138,0.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W zaburzeniach miesiączkowania utrudniona jest interpretacja wyników badań hormonalnych hormonów zmieniających swe stężenia cyklicznie.

W Pani przypadku stężenie FSH oscyluje blisko dolnej granicy normy.

Warto oznaczyć stężenia innych hormonów płciowych - progesteronu, prolaktyny, androstendionu, DHEAS, LH, a także TSH.

Pozdrawiam