Niskie żelazo i wysokie OB w badaniu krwi

Witam, Mam pytanie odnośnie mojego tata.Jakiś czas temu zrobił sobie badania krwi gdzie miał bardzo niskie żelazo i do tego wysokie OB około 60.Lekarz twierdzi ze to nic takiego a przynajmniej nie kieruje go na inne badania chyba że sam poprosi. Miał kiedyś podejrzenia prostaty, woreczek żółciowy,oraz zwyrodnienie kręgosłupa. Bardzo proszę o informacje czy takie poziom OB nie jest bardzo zły że lekarz na to nie reaguje?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom OB jest zdecydowanie za wysoki. Mówiąc ogólnie niedobór żelaza u zdrowego, dobrze odżywiającego się mężczyzny w połączeniu z podwyższonym OB może wskazywać na konieczność diagnostyki przewodu pokarmowego. Wynik powinien być jednak zinterpretowany w oparciu o dane kliniczne.