Nocne budzenie się u 10-miesięcznego niemowlaka

Mój 10-letni syn od jakiś trzech miesięcy budzi się codziennie pomiędzy 1:00 a 2:30 w nocy. Nie jest spragniony ani nie potrzebuje skorzystać z toalety, prosi żeby się obok niego położyć i śpi dalej. Staje się to strasznie uciążliwe i męczące. Rano trzeba wstawać do szkoły i pracy. Czy te nocne pobódki to powód do niepokoju?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie nie jest to normalna sytuacja i należy ustalić przycyzny takiego zachowania syna. Najpewniej związane są one ze stresujacymi wydarzeniami w życiu domowym lub szkolnym.