Nocne pocenie od drugiej połowy cuklu

Witam.Mam pytanie ginekologiczne.Mam 44 lat.Od kilku miesięcy zauważyłam ,że od drugiej połowy cyklu aż do zakończenia menstruacji występuje u mnie nocne pocenie (jest mi zimno potem gorąco i strasznie się pocę). Do tych objawów dołączył się ból lewego jajnika który jest bardziej odczuwalny w nocy.Nie wiem czy to jest już początek menopauzy czy coś się dzieje niepokojącego .Czy powinnam zrobić USG jajnika i jak zapobiec tym nocnym potom? Z góry dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam.Wiki.

Witaj!
Twoje objawy mogą sugerowań różne niedomagania, dlatego sugeruje wizytę u specjalisty ginekologa , który ma USG i oprócz badania zastosuje właściwa terapię.
Pozdrawiam