Normy poziomu cukru zależne od wieku

Witam czy normy poziomu cukru cukrzyca typu 2 są zależne od wieku mam 65 lat choruję od 2 miesięcy

Tak, aktualne trendy leczenia cukrzycy kładą nacisk na indywidualizowanie docelowych wartości glikemii u poszczególnych pacjentów, uzależnione jest to od wieku zachorowania, długości trwania cukrzycy, możliwości pacjenta w realizacji zaleceń itp. W Pani przypadku biorąc pod uwagę wiek i czas trwania cukrzycy docelowe wartości powinien określić diabetolog.