Nowe włoski przy linii włosów i zmniejszające się zakola

Witam. Mam 18 lat i pewien problem z moimi włosami. Mam je do ramion i mam zakola. Okazało się, że mam anemię i od 4 miesięcy biorę żelazo. Przy linii włosów zaczęły pojawiać się nowe włoski i zakola delikatnie się już zmniejszyły. Jeżeli chcę aby te nowe włosy były zdrowe i nie wypadły to muszę je podgolić albo delikatnie obciąć, czy nie ma takiej konieczności?

Legenda o tym, że obcinanie lub golenie wzmacnia i zagęszcza włosy - jest nieprawdziwa. Niedobory żelaza bywają jedną z przyczyn wypadania włosów. Uzupełnienie niedoboru poprawia sytuację, jednak nowe, odrastające włosy bywają jeszcze słabe i cienkie. Po ich wypadnięciu i wymianie na nowe, kiedy urośnie następne pokolenie, powinny już być normalne.

Jest pan młodą osobą, więc nie nalezy sie martwić, zaczekać aż włosy urosną. Po uuzupełnieniu niefoborów żelaza fazy wzrostu włosów powinny wrócic do normy.

Dzień dobry,

Nie musi Pan obcinać włosów jeśli Pan tego nie chce. Teraz należy się skupić na uzupełnieniu niedoborów i cierpliwie czekać, aż sytuacja się poprawi.

Pozdrawiam