Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Utrata włosów podczas niedoboru żelaza

Dzień dobry, mój syn ma 17 lat, waży 65 kg i jego wzrosy wynosi 180 cm. Od połowy roku mój syn ma problem z żelazem (ciągle był bardzo niski poziom). Teraz jest lepiej, poziom żelaza już się wyrównał. Ale przez ten okres wahania się żelaza wypadło mu bardzo dużo włosów z głowy. I teraz mam takie pytanie: czy, gdy poziom żelaza będzie taki jak powinien być to czy włosy mojego syna na głowie znowu będą gęstrze jak kiedyś, kiedy poziom żelaza mu nie spadał i był ok?
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, przede wszystkim poziom żelaza wymaga wyrównania z powodu możliwości wystąpienia innych powikłań (przede wszystkim niedokrwistości). Wypadanie włosów jest możliwym objawem niedoboru żelaza, jednak nie można zagwarantować, że od razu po uzupełnieniu niedoboru żelaza włosy odrosną.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy