Wypadanie włosów przy braku żelaza w organizmie

Witam, przez niski poziom żelaza wypadały mi włosy. Żelazo z przepisu lekarza brałam i przestały wypadać , teraz biorę Witaminer. Problem w tym, że mam na głowie kilka małych łysych miejsc blisko siebie, które tworzą prześwit, mam to od roku - wtedy też były problemy z żelazem. Czy włosy mi tam odrosną skoro minął rok i nic?

Witam! Niedobory pierwiastków oraz witamin dość często mogą objawiać się osłabieniem struktury włosów, a nawet ich wypadaniem. Na podstawie opisu można przypuszczać, że suplementacja żelaza okazała się skuteczna, co potwierdza zahamowanie wypadania włosów. W związku z tym obecnie niedobory żelaza zostały wyrównane i jego stężenie powinno być prawidłowe. Z punktu widzenia fizjologii przywrócenie prawidłowego stężenia niedoborowego składnika powinno spowodować odrost włosów. Jednakże w opisanej sytuacji niedobór mógł dotyczyć także innych pierwiastków, aminokwasów oraz witamin. W związku z tym wskazana jest suplementacja preparatami złożonymi. Proponuję skonsultować problem z dermatologiem, który dobierze odpowiednie preparaty. Pozdrawiam serdecznie!