Nowotwór pęcherzykowy tarczycy w ciąży

Witam, Mam guza na tarczycy, ktory okazal sie nowotworem pecherzykowatym. Dodatkowo jestem w ciazy (koniec drugiego trymestru) ! Lekarz dal mi skierowanie na operacje usuniecia tarczycy - chca to robic jak jeszcze bede w ciazy ! Czy ktos ma podobne doswiadczenia?? Jestem przerazona boje sie o siebie i o dziecko ! Sama nazwa nowotwor to jak wyrok. Prosze niech ktos cos doradzi.

Lek. Tomasz Budlewski

operacje w ciąży są wykonywane. Bez poznania większej ilości informacji medycznych o pacjencie I stopnia zaawansowania ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.